Leczenie stożka rogówki – pozbądź się tej wady wzroku

Leczenie stożka rogówki – pozbądź się tej wady wzroku

Szukasz więcej informacji dotyczących leczenia stożka rogówki? Zajrzyj na http://tinyurl.com/y6tjscgq

Keratoconus, zwany inaczej stożkiem rogówki, to schorzenie, które bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie – obniża jakość widzenia oraz może być powodem kolejnych chorób oczu. Nowoczesne kliniki okulistyczne dysponują wiedzą pozwalającą poradzić sobie z tym problemem. Jak zatem winna przebiegać korekta stożka rogówki?

Stożek rogówki manifestuje się już w okolicy trzydziestego roku życia

Rogówka to transparentny element oka, który silnie koncentruje promienie świetlne. Leży przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jednak ma wiele receptorów bólu. Około trzeciego dziesięciolecia życia może ulec deformacji polegającej na uwypukleniu oraz ścieńczeniu w centralnej części. Jest to spowodowane osłabieniem tkanki, która prawdopodobnie staje się podatna na oddziaływanie rodników. Stożek rogówki wywołuje krótkowzroczność i miopię, przez co chory widzi znacznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie słoneczne. Pacjenci skarżą się też na podrażnienie oczu, czasami zdarza się również podwójne widzenie. Keratoconus często współistnieje z innymi schorzeniami oczu, np. zapaleniem spojówek spowodowanym alergią. Szczęśliwie obecnie efektywne leczenie stożka rogówki jest osiągalne. Na wczesnym etapie choroba jest korygowana przy użyciu okularów albo soczewek kontaktowych, później jakkolwiek potrzebne jest przeprowadzenie zabiegu w klinice okulistycznej.

Leczenie stożka rogówki – zabiegi cross linking oraz Topoguided

Korekta stożka rogówki może być prowadzona za pośrednictwem różnych zabiegów medycznych. Dzisiaj najbardziej efektywnym sposobem na poprawę ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych i cross linking. Współczesne kliniki okulistyczne podejmują się także korekty stożka rogówki za pomocą modelowania, czyli zabieg Topoguided. Znakomite efekty dają zabiegi korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia korygowanie niezborności lub krótkowzroczności przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą także po po odpowiednim czasie zapisać się na zabieg laserowy, który całkowicie usunie wadę wzroku.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]