Korekcja wad wzroku. Poznaj najpopularniejsze metody

Korekcja wad wzroku. Poznaj najpopularniejsze metody

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o zabiegu femtoLasik? Skieruj się na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/metoda-femtolasik/

Laserowa korekcja wzroku to teraz najbardziej popularna forma korekty krótkowzroczności, nadwzroczności, presbiopii oraz astygmatyzmu, jednakże niewiele osób wie, iż zabiegi te są realizowane przy użyciu rozmaitych technik.

Zalety metody FemtoLASIK – szybki powrót do powszednich zadań

FemtoLASIK (często nazywany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, całkiem bezpieczna, a przy tym nie wywołująca bólu technika korekty takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – sprawny lekarz optometrysta jest w stanie zakończyć go w mniej niż dwadzieści minut. Zaletą tego zabiegu jest to, iż pacjent dość szybko odzyskuje ostrość wzroku – w zasadzie w przeciągu 24 godzin od zabiegu może wznowić swoje codzienne zadania. Zabieg przebiega w dwóch fazach i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy użyciu mikrokeratomu. W trakcie zabiegu FemtoLASIK na początku za pomocą lasera femtosekundowego oddziela się płat rogówki o grubości mniej więcej 0,1 mm, a w drugim etapie przeprowadza się modelowanie rogówki laserem excimerowym.

Innym wariantem metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu przygotowuje się mapę rogówki i na jej bazie rozplanowuje się wszelkie ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u pacjentów z astygmatyzmem i nadwzrocznością, których układ optyczny charakteryzuje się nieszablonowym kształtem.

Inne zabiegi korekcji wad wzroku

Nie tak popularne sposoby korekty wad wzroku to między innymi:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z przeróżnych przeciwwskazań nie jest zalecane wykorzystanie metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka ściągany jest z rogówki nabłonek (odbudowuje się on po pewnym czasie naturalnie), a w następnym kroku formuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK zwana jest zabiegiem powierzchniowym, dlatego że nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. EBK można jednak wykorzystać tylko do korekcji nieznacznych wad wzroku.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]