Kufry motocyklowe – na jaki kufer się zdecydować?

kufer do skutera,

Przemieszczanie się na motocyklu daje poczucie wolności, jednak jeśli wybieramy się na dłuższy wyjazd lub kilkudniowy wypoczynek może się okazać, że wszystkie nieodzowne nam przedmioty nie zmieszczą się w typowym camelbagu czy plecaku. Nieraz również wożony ekwipunek jest na tyle ciężki, iż zamocowanie go na grzbiecie może mieć wpływ na bezpieczeństwo jazdy. W takich przypadkach warto rozważyć zakup kufra motocyklowego.

Modele kufrów motocyklowych – centralne oraz boczne

Podstawowym problemem, przed którym staje właściciel jednośladu szukający kufra na motor jest to, czy kupić kufry boczne czy może lepiej postawić na kufer centralny. Jeśli na jednośladzie poruszamy się najczęściej po mieście, a nasze dalsze podróże to zwykle jednodniowe, dość krótkie trasy za miasto, można w zupełności kupić i zamontować kufer centralny. Objętość kufrów centralnych waha się przeważnie od 30 do 50 litrówi jest to pakowność wystarczająca, by zmieścić wszelkie nieodzowne akcesoria, rękawiczki, kurtkę, a nieraz nawet kask dla pasażera. Plusem kufrów centralnych jest to, że obciążenie rozkłada się równomiernie, ponieważ montowane są one na stelażach za plecami motocyklisty. Inaczej wygląda to przy instalacji kufrów bocznych – są one zakładane symetrycznie po obu stronach motocykla. Z tej też przyczyny przy przewożeniu cięższych przedmiotów powinno się pamiętać, aby ich masa rozłożyć stosunkowo po równo na oba kufry, żeby nie przyczynić się przechylenia się pojazdu w czasie jazdy na prawo bądź lewo.

Kufry motocyklowe – koszt zależy od ich rodzaju i klasy

W sprzedaży dostępnych jest mnóstwo kufrów motocyklowych, różniących się od siebie nie tylko pojemnością, ale też tworzywem, z którego są sporządzone (przykładowo wzmocnione polimery bądź mocne i lekkie aluminium). Zdecydowanie kupując kufry na motor trzeba kierować się przede wszystkim ich jakością i tym, czy gwarantują ochronę włożonych do nich rzeczy. Niemniej jednak dla licznych motocyklistów znaczącym czynnikiem, nierzadko znacznie wpływającym na ostateczną decyzję o ich zamówieniu, będzie również ich cena. Kufry centralne, z tego powodu, że są mniejsze i łatwiejsze w montażu, nie są wielkim wydatkiem. W dobrej jakości kufer tego rodzaju można się wyposażyć już za paręset złotych. Z kolei kufry boczne, które nabywa się wraz z kompletnym zestawem do montażu na motorze, obejmującym właściwe stelaże, adaptery, ale też nieraz i zabezpieczenia antykradzieżowe, to już wydatek sięgający kilku tysięcy złotych.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]