Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Chcesz nabyć podłogi drewniane Baltic Wood? Odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Warto pamiętać również o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – trzeba odstawić je na dwa dni – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Tak, jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Musisz więc zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]