Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

W tym miejscu znajdziesz szczegółowe wiadomości o nieszczelnych oknach plastikowych.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie domowników. Okna ochraniają dom przed mrozem i wilgocią, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (najczęściej służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]