Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Organizacja komunii - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, gdyż to często pierwsza faktycznie poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko jest świadome, że cała uwaga skupiona jest tylko na nim. W związku z tym rodzice chcą, żeby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Znaleźć salę na komunię czy urządzać imprezę w mieszkaniu?

Jeszcze przed fazą rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni wiedzieć czy przyjmą krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zamówienie lokalu. Obiad dla zaproszonych w domu jest zazwyczaj możliwe wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, ale to już rzadkie przypadki. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się niekiedy do kilkudziesięciu gości, toteż zazwyczaj odbywają się w domach weselnych lub restauracjach. Jeżeli planujemy zarezerwować najodpowiedniejszy lokal, powinno się wziąć się za poszukiwania sali, od razu jak będzie ogłoszona data komunii. W okresie komunijnym znacznym problemem może okazać się również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, w związku z tym trzeba wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu dań na komunie. Ważne jest również to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – pamiątkowe fotografie, animator, upominki

Rozważ wynajęcie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też następujący później obiad dla gości. Obyczajem są również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna zatem oferować cudowne, zadbane pomieszczenia. Innym atutem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, warto zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi grami.
Naturalnie, goście obiadu komunijnego kupią podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek w zaproszeniu można napisać, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. cennej biżuterii bądź zabawkowych pistoletów.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]