Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług cateringu kanapkowego?

Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług cateringu kanapkowego?

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie catering kanapkowy.

Przygotowanie nawet sporej imprezy nie jest kłopotliwe, gdy posiadamy wystarczająco czasu na kupowanie koniecznych produktów, a także następnie samodzielne przyszykowanie z nich smakowitych przysmaków dla zaproszonych gości uroczystości. Co prawda nie wszyscy mają taką możliwość, ale nie znaczy to od razu, że należy rezygnować z zamiaru świętowania istotnego wydarzenia. W takim przypadku zalecamy zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Finger food skonsumujesz nie używając sztućców sztućców

Catering kanapkowy, określany też jako finger food catering, to oferta skierowana z reguły do firm, jakkolwiek korzystają z niej coraz częściej również rozmaite instytucje i osoby prywatne szykujące prestiżowe bankiety. Polega ona na zaopatrzenie eventu w dania w wariancie finger food, to znaczy maleńkie przekąski, które da się zjeść stojąc i bez potrzeby użycia sztućców. Perfekcyjny finger food nie wymaga nawet wykorzystania talerzyka – to dosłownie porcja na “jeden kęs”. Finger food to przeważnie koreczki, tartoletki owocowe oraz warzywne lub kanapki. Ten model cateringu bardzo dobrze sprawdza się na eventach, podczas których organizatorom zależy na poznaniu się wszystkich zaproszonych gości. Umożliwia on prowadzenie luźnych pogawędek, a przy tym nie redukuje kontaktu wyłącznie do osób siedzących przy konkretnym stole.

Catering finger food – tańszy niż szykowne dania

Zlecenie przygotowania cateringu finger food podmiotowi zewnętrznemu ma kilka plusów, które dostrzegą zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Przede wszystkim dzięki niemu pozbywamy się trudności z ułożeniem stołów i stresu z usadzaniem uczestników uroczystości. Ciepłe i chłodne napoje oraz przekąski ustawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy chce. Jest to niezwykle praktyczne głównie w małych wnętrzach, gdzie zmieszczenie wystarczającej liczby stolików byłoby niełatwe. Taki catering automatycznie powoduje również, że uroczystość ma mniej formalną, przyjemniejszą atmosferę. Warto uwydatnić, że menu z drobnych przekąsek jest zazwyczaj tańsze niż wytworne kolacje, a przy tym zapewnia więcej opcji dostosowania ich do wyborów żywieniowych gości bankietu. Co najistotniejsze, catering kanapkowy nie wymaga dostępu do sprzętu kuchennego, a to częstokroć bywało poważną komplikacją przy urządzaniu wydarzeń firmowych.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]