Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

catering świąteczny katowice

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędza się głównie z najbliższymi, jednakże spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Często pracownicy firmy aranżują je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie przygotowane potrawy, jednakże w ogromnych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze sprawdza. By więc ułatwić sobie zadanie planowania firmowych śniadań wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Które tradycyjne przysmaki można zamówić w cateringu świątecznym?

Oczywiście, na wigilijnym stole powinno być podanych jak najwięcej polskich świątecznych dań. To przede wszystkim ryby, jak chrupki filet z karpia lub pstrąga oraz staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach także zupa grzybowa. Nie powinno brakować też uszek z kapustą i grzybami, które zazwyczaj spożywane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, np. bez sałatki śledziowej bądź karpia po żydowsku. Wypada też zatroszczyć się o słodki frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy puszysty sernik, makowiec bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny dla pracowników – dobierz dania, które wszystkim zasmakują

Za organizację wigilijnego obiadu w firmie powinno się zabrać się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś uzgodnić termin spotkania i porównać go z harmonogramem urlopów zespołu. Pozwala to precyzyjniej obliczyć przypuszczalną liczbę uczestników imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić właściwą ilość porcji. Warto skonsultować z załogą menu i razem złożyć zamówienie na te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Ważne jest też to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w deserach, albo są w załodze firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla tych osób należy zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych akceptują zamówienia przez większość grudnia, jednak nie należy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]