Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - uzyskaj rzetelną pomoc specjalistów.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest często źródłem sporych kłopotów. Drobne podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, by właściwie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy gwarancję, że rezultatem potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie wystawienie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy i pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również napomknąć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Obecnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można koordynować z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy sugerować się tylko cenami usług – dziwnie niskie ceny usług w wielu przypadkach zwiastują ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy posiadają wymagane certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]