Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków – na czym to polega?

Pod tym linkiem uzyskasz więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków.

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, jednak można zaobserwować także konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na spore koszty nie wszystkie ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej ekipy, warto rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o komforcie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować pokaźne koszty.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo ważna okaże się również obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś wejść do sieci i sprawdzić, co o usługach danej firmy myślą wcześniejsi klienci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]