Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Potrzebujesz orynnowania dachu? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Systemy dachowe składają się z szeregu modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć doboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co wobec tego powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich modułów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny metalowe, PCV czy plastikowe – które wybrać?

W ofercie sklepów budowlanych znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z kilku surowców – głównie z metalu lub plastiku. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania powinno się więc przedyskutować ze specjalistą.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08