Kontener kontenerowi nie równy – o kontenerach specjalnego przeznaczenia

Kontener kontenerowi nie równy – o kontenerach specjalnego przeznaczenia

Sprawdź, gdzie kupić kontener otwarty, wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże wiele rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy drzwi i okien, gruz, złom, jak również stare płytki parkietowe lub ceramiczne – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami bądź potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]