Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

Blachodachówkę znajdziesz na www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blacha dachowa – charakterystyka i atuty

Blacha na dach wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. By jednakże cieszyć się tymi atutami, blachy na dach powinno się kupować w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy budowaniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08