Dlaczego warto sięgnąć po profile aluminiowe?

Dlaczego warto sięgnąć po profile aluminiowe?

Znajdź profile aluminiowe.

Glin należy do najczęściej wykorzystywanych w budownictwie surowców. Do jego atutów zalicza się zwłaszcza niewielka gęstość, która sprawia, iż wykonywane z niego części nie są ciężkie – zaś to pozwala na wyprodukowanie wielu różnorodnych konstrukcji. Wykazuje jednak pewną wadę – w stanie czystym nie jest bardzo wytrzymałe, z tego względu w architekturze i innych gałęziach przemysłu wykorzystuje się najczęściej jego stopy, które charakteryzują się dużą wytrzymałością przy wspomnianej niewielkiej wadze. W budownictwie najchętniej wykorzystywanymi częściami są rury i profile aluminiowe. W jakich celach więc dokładnie się je stosuje?

Popularne zastosowania profili aluminiowych

Profile aluminiowe to idealny surowiec do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem buduje się na przykład stanowiska wystawiennicze, namioty dla sklepów czy na imprezy masowe oraz przenośne estrady. Na zainteresowanie nimi w największym stopniu rzutuje ich nieduża waga i solidność, lecz też łatwość budowania scen i fakt, że bez problemu możemy nadać im potrzebny wygląd. Umożliwiają to innowacyjne metody czyli malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o dowolnym odcieniu na długi czas, gdyż nałożona tak warstwa jest odporna na zarysowania.

Inne przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Oprócz scen składanych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w pozostałych branżach. Doskonale sprawdzają się jako części różnego rodzaju sprzętu sportowego, pojazdów lub urządzeń. Profile aluminiowe są też wykorzystywane przez inżynierów w wojsku, przy budowie oszklonych budynków, w wytwórstwie ogrodzeń czy balustrad, a poza tym w przewozach drogowych. Warto także wspomnieć, iż profile aluminiowe są chętnie stosowane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt RTV i AGD.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]