Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Jeśli chcesz zamówić akcesoria szalunkowe, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie wiele materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać stosowny rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]