Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Aktualna oferta wycieczki w Alpy.

Miłośnicy gór, którzy znają już na wylot wszelkie trasy w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, koniec końców zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają oferty wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Najważniejsze informacje o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Europy, który obejmuje swoim obszarem kilka państw, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o których zdobyciu marzą wspinacze z całego globu, to na przykład Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. i Dufourspitze – 4634 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Eiger lub Trzy Szczyty Lavaredo. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora

Jakie wycieczki w Alpy oferują krajowi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest dużo intrygujących ofert skierowanych do pasjonatów gór o różnorodnym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się dobrą kondycją fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, którym zależy przede wszystkim na zdobycie wiedzy, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niezaprzeczalną zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niewielkich, najczęściej 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje pełną uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, niosącym satysfakcję z przełamywania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]