Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Wejdź w to miejsce, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta skitur.

Większa część turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj wyłącznie po to, by spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które pragną sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w góralskim domu i okazjonalnym zjazdem z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich uroków w trakcie stosunkowo trudnych, jednak przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich butów i nart.

Gdzie wybierają się pasjonaci skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie świetnie dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa okaże się dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]