Z czego wytwarza się mesz dla koni?

Z czego wytwarza się mesz dla koni?

Chcesz zamówić mesz dla koni? Wejdź na horse-trade.pl.

Mesz to pożywna karma, którą można podawać wszystkim koniom bez względu na ich ogólny tryb życia i poziom aktywności. Co ważne, mesz jest lekkostrawny i dostarcza ustrojowi konia substancje, których zadaniem jest między innymi ochrona układu trawiennego i regulacja procesu trawienia.

Co jest fundamentem meszu?

Przyrządzanie meszu dla konia samodzielnie jest zadaniem stosunkowo czasochłonnym, lecz nie jest to nadmiernie trudne, a składniki do tego konieczne są znajdziemy bez problemu praktycznie rzecz biorąc wszędzie. Sercem każdego meszu dla konia są otręby pszenne, owies i siemię lniane. W niektórych recepturach na mesz pojawia się sól, jednak można podać ja zwierzęciu w postaci lizawki, która da mu więcej satysfakcji. Prócz wspomnianych powyżej składników do meszu można wrzucić liczne przysmaki lubiane przez konie, jak przykładowo kawałki bananów, susz rumianku, miód, seler naciowy bądź rozmaryn. Online można wyszukać multum przeróżnych przepisów na mesz dla konia, od nadzwyczaj prostych do takich z długim wykazem składników. Dobrze sprawdzić kilkanaście z nich, by odkryć, który spodoba się naszemu zwierzęciu.

Mesz – zwalcza podrażnienia i stany zapalne układu trawiennego

Wypada nadmienić, iż rekomenduje się karmić meszem zdrowe zwierzęta 2 razy na tydzień, z kolei koniom cierpiącym na wrzody, kolki oraz pozostałe schorzenia trawienne, weterynarze polecają tę dietę częściej, nawet codziennie. Bardzo istotne jest, by mesz serwować koniom na ciepło. Dlaczego? Jeden z podstawowych składników meszu, czyli siemię lniane, po zagotowaniu produkuje śluz, który później powleka powłokę jelit oraz żołądka zwierzęca, co skutkuje zwalcza stany zapalne i podrażnienia. Z uwagi na to, że ugotowanie meszu trwa najczęściej 3 godziny, w sklepach jeździeckich można nabyć gotowe mieszanki, które po dodaniu ciepłej wody można po kilku chwilach podawać koniom.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]