Toczki i kaski jeździeckie – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Toczki i kaski jeździeckie – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Szukasz kasku do jazdy konnej? Wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można kupić dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami, jak również być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]