Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Więcej informacji o lampie solnej.

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po świecie, a czasami kupujemy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej to po prostu ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać przedmioty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale także inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne pięknie się prezentują i łatwo można je dobrać do wystroju mieszkania, gdyż kupimy je w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rękodzielnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, m.in. kuli albo piramidy.

Lampa solna a wytwarzanie anionów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, czyli wyzwalania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki emitują te lampy, jest delikatny i kojący, więc zaleca się używanie ich osobom cierpiącym na bezsenność albo stres, bowiem dzięki nim można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniczki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i dekoracji mieszkań.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]