Materiały do drukarek 3D – filamenty, żywice fotopolimerowe i inne

Materiały do drukarek 3D – filamenty, żywice fotopolimerowe i inne

Jeśli chcesz zamówić filament do drukarki 3D, koniecznie odwiedź ten adres.

Firma CadXpert oferuje duży wybór materiałów do drukarek 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i wiele innych. Materiały te można rozdzielić na następujące rodzaje:
– PolyJet – utwardzane za pośrednictwem światła UV płynne żywice fotopolimerowe,
– SLS – spiekany selektywnie proszek poliamidowy,
– SLA – utwardzane promieniem laserowym żywice fotopolimerowe o różnych cechach,
– FDM – warstwy topionych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu 2 podkategorie: FDM do błyskawicznego prototypowania z niezbyt kosztownych termoplastów oraz FDM dla przemysłu służące do zaawansowanego wytwarzania z funkcjonalnych termoplastów.

Filament do drukarki 3D – niedrogie i łatwe do kształtowania tworzywo

Filament to tworzywo stosowane w drukarkach 3D działających w technologii FDM. To tworzywo oraz technologia druku są stosowane do błyskawicznego prototypowania z prostych w obróbce surowców, jak również do testowania funkcjonalnego oraz seryjnej produkcji. Jakie filamenty są najczęściej stosowane do druku 3D? Z reguły sięga się po łatwe do modelowania PLA (poliestry alifatyczne), materiały inżynieryjne (m.in. te odporne na pękanie) czy też charakteryzujące się specyficznymi własnościami (np. odpornością na ogień). Technologia druku FDM dorównuje wydrukom uzyskanym za pośrednictwem pozostałych metod, czyli wtrysku lub termoformowania. Największe atuty filamentów to powszechna dostępność, rozsądna cena połączona z dobrą jakością druku, jak również ekologiczny proces ich produkcji (czysty i jednocześnie nietoksyczny, w związku z tym wyprodukowane z jego pomocą prototypy można używać np. w biurach).
W technologii FDM CadXpert oferuje filamenty:
– elastomery,
– inżynieryjne,
– do szybkiego prototypowania.

Materiały do druku 3D – zastosowanie żywic fotopolimerowych

Poza filamentami, w ofercie CadXpert znajdziemy także wiele innych materiałów do drukarek 3D. W stereolitografii (czyli technologii SLA) są to między innymi materiały:
– odlewnicze,
– standardowe,
– stomatologiczne,
– inżynieryjne.
Jakie przeznaczenie ma płynna żywica fotopolimerowa utwardzana wiązką lasera? Całkiem szerokie. Z reguły stosujemy ją w medycynie i przemyśle do trójwymiarowego wydruku prototypów oraz projektów koncepcyjnych, jak również rozmaitych detali wymagających gładkiej powierzchni.
Z kolei materiały przeznaczone do technologii Polyjet to między innymi:
– wysokotemperaturowe,
– gumopodobne,
– imitujące polipropylen.
PolyJet jest uważana za nadzwyczaj precyzyjną i kompleksową technologię drukowania w 3D. Ciekłe żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie przy pomocy światła ultrafioletowego. Dzięki swoim właściwościom mają zastosowanie przeważnie jako prototypy: inżynieryjne, anatomiczne, koncepcyjne czy imitujące wyrób końcowy. Z tych fotopolimerów produkowane są też opakowania, obudowy i inne produkty użytkowe.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]