Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Jeśli szukasz listw podłogowych, kliknij tu.

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają dolną część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]