Kurtka na motocykl – skóra nadal nie wychodzi z mody

Kurtka na motocykl – skóra nadal nie wychodzi z mody

Kup kurtkę na motor.

Motocykliści są świadomi tego, że w pełni przyjemna jazdę na jednośladzie zapewni jedynie dobrze dopasowana do tego odzież. Stąd też w garderobie każdego miłośnika motocykli musi wisieć chociaż jedna kurtka na motor z prawdziwego zdarzenia. Asortyment sklepów motocyklowych jest dziś niezmiernie szeroki, więc bez większych trudności można kupić zarówno kurtki tekstylne, jak i ze skóry, które spełnią oczekiwania nawet dość wymagających motocyklistów.

Skórzana kurtka na motocykl – większa protekcja motocyklisty w razie upadku

Jazda na jednośladzie bezsprzecznie kojarzy się ze skórą i rzeczywiście po dziś dzień kurtki wykonane z tego surowca uważa się za najodpowiedniejszy wybór pod względem jakości i trwałości, co naturalnie przekłada się również na ich wyższe ceny. Na przekór powszechnym skojarzeniom, aktualnie większość skórzanych kurtek na motor posiada sportowy fason, nie zaś tradycyjny wygląd rodem z filmów drogi z lat 70-tych. Nie znaczy to, iż nie ma w sprzedaży szałowych ramonesek.

Największą zaletą kurtek na motor wyprodukowanych ze skóry jest przede wszystkim ich ogromna wytrzymałość na rozdarcie, stąd w przypadku upadku kierowcy na nawierzchnię drogi gwarantują mu większą protekcję. Do sfery przesądów powinno się również przenieść już pogląd, iż kurtka skórzana jest ciężka i mało elastyczna – te uszyte z nubuku czy skóry owczej niewiele różnią się pod tym względem od kurtek tekstylnych wykonanych z tkanin poliestrowych czy poliamidowych.

Na co zwrócić uwagę szukając kurtki na motor?

Kurtka na motocykl powinna być wygodna, wobec tego zalecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, gdzie mamy sposobność ją założyć na próbę. W ten sposób uzyskamy pewność, iż kurtka jest dopasowana do naszej sylwetki. Lecz kupowanie kurtki motocyklowej przez internet to też dobra alternatywa, zwłaszcza jeśli posiada się już inną odzież od wybranego producenta albo dobrze zna się swoje wymiary. Kurtka na motocykl musi przylegać do korpus, jednak nie powinna krępować jego ruchów. Przymierzając kurtkę wyciągnij ramiona na wprost pozorując, że chwytasz kierownicę. Jeżeli rękawy zakrywają nadgarstki to znaczy, iż musisz wybrać mniejszy rozmiar. Zbyt duża kurtka na motocykl zwiększa niebezpieczeństwo urazów, bo podczas upadku może dojść do zmiany pozycji protektorów względem ciała kierowcy i po prostu nie wykonają one swojego zadania. Dla najwyższego komfortu warto zwrócić też uwagę, czy kurtka posiada pasy regulujące jej szerokość w pasie, tułowiu i na ramionach.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]