Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Dalsze informacje o sztylpach skórzanych.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży najczęściej spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]