Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Więcej informacji o kapsułkach do ekspresu.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu jednakowo dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie przygotowaną udajemy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Współcześnie do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można kupić kompatybilne kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]