Jeździsz na motorze? Rozważ zakup kombinezonu

Jeździsz na motorze? Rozważ zakup kombinezonu

Chcesz kupić kombinezon motocyklowy? Odwiedź ten adres.

Jazda na motorze łączy się nie tylko z pewnym ryzykiem, ale nierzadko też z odczuwalnym dyskomfortem. By zredukować negatywne oddziaływanie poniektórych czynników na radość z jazdy, niezbędne jest wyposażenie się w odpowiedni ubiór. Specjalne spodnie w komplecie z kurtką czy też kombinezon na motor zablokują odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również podczas potencjalnego wypadku zdecydowanie zminimalizują prawdopodobieństwo doznania rozmaitego typu kontuzji. Tak jednakże będzie jedynie wtedy, jeśli wybierzemy dobry ich model. Co warto więc zakładać? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepsze – model jedno- a może dwuczęściowy? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Dla kogo jednoczęściowy kombinezon motocyklowy?

Jednoczęściowe kombinezony na motor preferują przede wszystkim uczestniczący w zawodach sportowych, profesjonalni motocykliści, oraz sporadycznie osoby pokonujące dalekie trasy bez dłuższych postojów. Zapewniają one wysoki stopień bezpieczeństwa w razie „położenia” maszyny. Niestety łączy się to ze zmniejszeniem wygody ich ubierania, ale i poruszania się w nim na co dzień, m.in. odwiedzanie w nim toalety może być znacznym problemem. Tym samym motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, zdecydowanie mogą postawić na dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Zapewnia on należytą w większości przypadków ochronę, a jednocześnie łatwiej jest go nałożyć i ściągać.

Kombinezon motocyklowy – liczy się nie tylko jego typ

Krój kombinezonu motocyklowego to tymczasem nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Równie kluczowy jest materiał, z którego jest on wyprodukowany. Tu można wybierać w zasadzie specjalne materiały tekstylne i skórę. Kombinezony ze skóry dają mają względnie mały potencjał wentylacji, ale znakomicie ochraniają w takcie upadku. Wypada jakkolwiek zaakcentować, że coraz więcej tekstyliów – przykładowo te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie tak samo dobrze, a zarazem lepiej „oddychają”.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]