Jakie właściwości i możliwości zastosowania ma sól himalajska?

Jakie właściwości i możliwości zastosowania ma sól himalajska?

Jeśli potrzebujesz soli himalajskiej, koniecznie sprawdź ogrodysolne.pl.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednakże, iż posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się ślicznym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnorodnych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co powoduje, iż jest o wiele bardziej pożywna niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Zastosowanie soli himalajskiej

Okazuje się, iż sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść relaksujące doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub ewentualnie świeczką tealight tworzą piękny element dekoracyjny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]