Jak chronić numizmaty – o albumach na monety

Jak chronić numizmaty – o albumach na monety

Znajdź albumy na monety.

Zbieranie banknotów i monet to nie tylko przyjemność z wyszukiwania i kupna kolejnych eksponatów, ale również uczucie zadowolenia z ich przeglądania i klasyfikowania. Nabyte numizmaty winny tym samym zostać umieszczone w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach i albumach, za sprawą których wygodnie będzie można je podziwiać, a przy tym ochroni się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Albumy na monety i banknoty – znaczne ułatwienie przy segregowaniu eksponatów

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przetrzymywanie, jakkolwiek najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Czemu? W głównej mierze z tego powodu, iż umożliwiają klasyfikację numizmatów danego typu. Pamiętajmy aczkolwiek, że niektóre albumy na monety nie posiadają wewnątrz kart i trzeba kupić je oddzielnie dobierając je do typu zbieranych numizmatów lub banknotów. Swoboda odłączania oraz dodawania stron jest znacznym ułatwieniem przy szeregowaniu okazów zgodnie z własnym uznaniem – można przekładać je pomiędzy albumami bez potrzeby wyciągania pojedynczych eksponatów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów bądź rozdarcia banknotów. Co więcej, dysponując malutkim zbiorem, w jednym albumie można ulokować monety o przeróżnych rozmiarach, należy tylko dokupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Innym atutem klaserów na monety jest to, iż zwykle są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami czy książek, przez co bez trudu schowamy je na półce przez wzrokiem ewentualnego rabusia.

Numizmaty w kapslach także schowasz w albumach na monety

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, by w plastikowych przegródkach klaserów chować powszechniejsze numizmaty, które nie mają stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie kompletnej ochrony przed działaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Unikatowe numizmaty w stanie menniczym albo te wykonane z drogich kruszców wypada w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez włożenie do przezroczystego kapsla. Kapsel można później przechowywać w klaserze, bowiem wielu producentów ma w ofercie strony do albumów, w które bez problemu można włożyć monety w tekturowych holderach czy też w kapslach.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]