Bursztyn

biżuteria z bursztynem, srebrna biżuteria

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak u młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Zainteresowanie nią nie może bądź co bądź dziwić – złoto Północy jest przecież jednym z najpiękniejszych surowców, a swoboda jego w nadawaniu mu różnych form sprawia, że wytworzone z niego ozdoby mogą dostosować się do aktualnych trendów. By zachować jej właściwości, powinniśmy o jantar właściwie się zatroszczyć. O co chodzi? Powie wam opracowany przez nas poradnik.

Jak przechowywać biżuterię z bursztynem?

Złoto Bałtyku to bardzo wrażliwy surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana we właściwych warunkach. Bursztynowy wisiorek należy zabezpieczyć jedwabną tkaniną, a potem szczelnie otulić plastikowym workiem i umieścić w drewnianej szkatułce. Pamiętajmy, by w pojedynczym opakowaniu nie trzymać kilku wisiorków – mogą się przecież porysować.

Biżuteria z bursztynem przetrwa lata

Złoto północy nie znosi silnych środków czyszczących. Słuszniej więc zrobimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze substancje – chodzi o mleczko migdałowe oraz kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona delikatną ścierką, nieznacznie nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej zbyt wiele.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś na strychu wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal jest piękna, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Czy można ją odnowić? Podchodząc do tego bez opieki specjalisty, możesz jedynie pogorszyć sytuację – najlepiej więc zrobisz, zwracając się o pomoc jubilera.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]