Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

urządzenie do drenażu limfatycznego

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również miejsca masażu.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – presoterapia bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują urządzenia do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór aparat naciska na kończynę, stymulując tak krążenie chłonki. Istnieje sporo wskazań do wypróbowania masażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy aparat do presoterapii

Ogromne możliwości użycia urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Teraz osoby chętnie stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą przenośnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź zakrzepica, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]