Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

Dowiedz się więcej o antenie telewizyjnej.

W przeważającej większości domostw dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się bezużytecznym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się też w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – na jaki rodzaj warto się decydować?

Wybór anten naziemnych jest obecnie wyjątkowo szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne dzisiaj w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, cechują się również wysoką odpornością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten tego typu sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy kupić. Należy wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]