Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Na https://bit.ly/3JOw1pt dowiesz się więcej o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o ciekawych atrakcjach i planowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

By pokazać zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o pokazach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie znajdą zabytki i muzea, kempingi, pensjonaty i hotele, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Natomiast dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. atrakcje narciarskie, zamek na Wawelu czy czar parków narodowych i krajobrazowych.

Wykaz konsulatów i proste rozmówki – istotne informacje dla cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Newsy dodawane na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, włoskim i niemieckim, francuskim. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców może być także podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego