Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Chcesz poznać piękne miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że ciężko odnaleźć się w natłoku wiadomości o bieżących eventach kulturalnych czy sportowych i godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – niezbędne informacje i wirtualne spacery

By zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, a także pensjonaty, hotele i kempingi zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Co więcej, dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. piękno małopolskiego folkloru, zamek na Wawelu oraz regiony agroturystyczne.

Portal o ciekawych miejscach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe ciekawe miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Szczególnie pomocna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego