Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Zobacz Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja licznych globtroterów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Pamiętnych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów przyciągają w głównej mierze zanikające już lodowce, możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również przepiękne widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – ze względu na sporą wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi trudne zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez około 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się też wyposażyć się w medykamenty przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni również odpowiednia profilaktyka – używanie środków odpędzających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]