Trasy wokół znanych ośmiotysięczników – o wyprawach w Himalaje

Trasy wokół znanych ośmiotysięczników – o wyprawach w Himalaje

Zainteresowany Himalaje wyprawa? Zajrzyj tu.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to niemało elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są areną rywalizacji zawodowych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Przyczyną kłopotów bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]