Tenis dla dzieci Kraków

Tenis dla dzieci Kraków

Tenis dla dzieci Kraków - w tym miejscu przeczytasz o aktualnej ofercie.

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak nie wszystkie dzieci lubią wysiłek fizyczny. Warto zastanowić się nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest właściwy zestaw. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki potrzebny jest strój do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ten ostatni element budzi najwięcej wątpliwości. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią dobór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta zawiera pewne cechy oraz właściwości i to na ich bazie dostosowujemy ją do umiejętności. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są nieduże. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest kwestia rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy zaczynali naprawdę wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę bez problemu, a więc na pierwsze zajęcia mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Problemem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: trenować się indywidualnie, czy grupowo.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Nasza lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]