Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Tutaj poznasz więcej szczegółów o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się kolosalną rozpiętością geograficzną przyrodniczą oraz ślicznymi widokami. Duże wrażenie robią w szczególe góry, których w Małopolsce nie brakuje – niemniej jednak nie jedynie. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Prezentujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są bardzo zróżnicowane. Odszukamy tu zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są zawikłane technicznie, jak i trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę oraz podziwianie krajobrazów.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wtrącić o trasie VeloDunajec, którą niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są epokowe!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu kultowych i najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego atutem – oprócz ładnych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest zachwycająca nawierzchnia oraz mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków oraz atrakcyjna przyroda, jednak również przewyższenia i trudności techniczne na trasie.