Jak zorganizować wyprawę górską w oddalone rejony świata?

Jak zorganizować wyprawę górską w oddalone rejony świata?

Oferta wypraw w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte kłopoty mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Ogromną popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy organizują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]