Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Pełna oferta trekkingu.

Górskie wyprawy mogą przybierać różne formy. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga dobrej sprawności i minimum podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników z najlepszą sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w czasie długiej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największą popularnością cieszą się wschodnia część Karpat, Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]