O systemach mass collect

O systemach mass collect

Po więcej informacji o tym, na czym polega mass collect kliknij tu.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych od kontrahentów. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie ta opcja jest przydatna?

Funkcja mass collect jest de facto niezmiernie prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego ID. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach, jak również wszystkich branżach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (standardowy przelew, przelew pocztowy lub przelew z karty). Wykorzystanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie wyeliminowaniem możliwych pomyłek często przydarzających w czasie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów rozliczających poniżej 100 faktur

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili proponowana we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i niektóre banki spółdzielcze) wypada rozważyć jej wykorzystanie w firmie, nawet takiej, która miesięcznie rozlicza mniej niż stu faktur. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc bieżące kontrolowanie wpływających opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]