Kredyt konsolidacyjny – propozycja dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny – propozycja dla zadłużonych

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Na skutek konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek rozmaitych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, gotówkowy oraz samochodowy. Dzięki konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale też parabanki, jednak często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najlepsze rozwiązanie.