Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Szukasz korzystnej oferty wymiany walut on line? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://topkantor.pl.

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w najbliższym banku – te pierwsze w dalszym ciągu funkcjonują w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Lecz w błyskawicznie przeobrażającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty obce bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego też powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor internetowy to mniejsze spready

Operacja w kantorze internetowym jest równie prosta jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest głównie to, iż wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, na ogół z zeszłego dnia. Drugim i nadzwyczaj istotnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne i instytucje bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) albo w uzgodnionym przez nabywcę terminie.

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla osób doceniających wygodę i znaczną wolność w dysponowaniu własnymi pieniędzmi. Wykorzystują je także osoby pracujące lub studiujące poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej. Aczkolwiek zanim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.