Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta kursu modelowania 3D, wejdź na domin-krakow.pl.

Świat grafiki bez ustanku ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe techniki na rzecz kreowania swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność sporządzania grafik 2D, ale też odwzorowania obiektów 3D. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie generuje już wielkich wydatków – można bowiem zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który przy tym jest całkowicie darmowy.

Nauka modelowania 3D we własnym zakresie jest frustrująca

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się samemu, jednakże proces ten trwa wówczas dłużej i nieraz jest niezmiernie irytujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie wiele korzyści przede wszystkim tym, którzy dopiero odkrywają program Blender. Zaznajamianie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego nauczyciela. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez uczestnika kursu pokazując detale, które wymagają poprawy oraz sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, żeby odbywał się on w jak najmniejszych grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D miłośników 3D a także profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie zdolnością pożądaną i poważaną szczególnie w świecie gier wideo, filmu i projektowania. Poznanie oprogramowania Blender 3D poszerza więc przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne dzieła, które później można bez obaw zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju kursów to po prostu miłośnicy 3D oraz artyści, którzy chcą odkryć nowe drogi wyrażania siebie bądź poszerzyć swoje obecne umiejętności.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]