Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Małe grupy, maksimum wiedzy – o kursie turystyki wysokogórskiej

Kurs górski - na tej stronie znajdziesz korzystną ofertę.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. Właściwie co kilka dni, a szczególnie w okresie, gdy wczasowicze masowo przyjeżdżają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez właściwego wyposażenia porwały się na wycieczkę trasą o znacznej trudności. Dlatego tym, którzy lubią wysokie góry i chcą nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, aby posiąść niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym kursie prowadzonym przez specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego używania czekanu, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w przypadku najrozmaitszych niespodziewanych zdarzeń. Szkolenie omawia też zasady poprawnego postępowania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma szerokie doświadczenie jako organizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają 5-6 osób. W ten sposób przyswajanie umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie opanować fundamentalną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]