Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora

Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora

Pełna oferta nauki malowania akwarelami znajduje się w tym miejscu.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z twórczych form przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, aby czuć z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu osób jest to wszak tylko forma zrelaksowania się po ciężkim dniu albo hobby i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Lecz jeśli chcesz poznać wszystkie techniki, należy postawić na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – poznaj te wymagające farby

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i prostego do uzyskania, jednak wpływa na niego dużo czynników, o których początkujący twórca nie ma zazwyczaj pojęcia. Znaczną rolę w samym procesie malowania ma również koincydencja – akwarele to farby, które trudno kontrolować i nawet artyści od lat obeznani w tej technice wcale nie mogą być pewni tego, że praca zawsze będzie w stu procentach taka, jak przewidywali. Nauka malowania akwarelami to idealne miejsce, by rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zdobyć przydatną podstawową wiedzę niezbędną do rozbudzenia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, bez względu na to, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Dydaktycy kursu w czasie pierwszych zajęć wnikliwie wyjaśniają cechy tych farb, szerokie spektrum technik ich stosowania, jak również typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt pracy.

Kurs akwareli – to się opłaca?

W czasach ogólnodostępnego internetu nietrudno wyszukać a potem obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować akwarelami. Jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie akwareli pod okiem kompetentnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej szkoleniu z umiejętności artystycznych niezastąpione są sugestie, które uczestnicy kursu słyszą od nauczycieli w trakcie pracy. Te korekty umożliwiają w szybszym tempie zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, że zamierzany efekt nie wyszedł tak jak planował. Ponadto nauka w grupie innych osób o wspólnych pasjach wytwarza przyjemną aurę wsparcia, które jest niesłychanie istotne w stymulacji do nieprzerwanego rozwoju artystycznego. Partycypacja w merytorycznej analizie ilustracji pozostałych kursantów, umożliwia z kolei rzetelnie ocenić autorskie prace już zakończeniu kursu.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]