Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Szukasz więcej wiadomości o kursie rysunku architektonicznego Kraków? Idealnie trafiłeś! Wejdź w to miejsce.

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej obleganych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromną popularność wpływa sporo czynników – głównie fakt, że są to niesłychanie interesujące studia oraz szansa na i wciągającej pracy po ich ukończeniu. Aby dostać się na architekturę należy jednak nie tylko udowodnić się wiedzę odnośnie najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale również umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest odbyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego nas nauczy?

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest skierowany do osób dysponujących co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom niezbędną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, jak również specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W czasie kursu przyszli studenci architektury pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel pomaga im stworzyć pracę, która zostanie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko lekcje rysunku, ale także wskazówki specjalistów, które pomogą przyszykować się lepiej do egzaminów – m.in. na temat tego, jak sporządzić dobre portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi lub za granicą). Kursanci mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego zobaczą, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku oferują także swoim słuchaczom zajęcia z historii sztuki – te wiadomości okaże się nieodzowna na egzaminie i podczas studiów.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]