Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Co warto wiedzieć o Photoshop digital painting?

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie kreowania postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie sięga po znane programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne narzędzia do malarstwa komputerowego

Jest dużo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo iż służył w pierwszej kolejności jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym narzędzie game devów i ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których przy zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające obrazy wykonane gwaszem, farbami akwarelowymi lub farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania niefortunnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z autorem kursu

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, niemniej jednak aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz niezbędne metody stosowania pędzli, polecamy zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z autorem kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]