Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Jeśli chcesz nabyć mistyczny topaz, odwiedź ten adres.

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od lat cieszącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – barwy

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski zaś jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki przynosi obrabianie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często stosują go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków i innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich kreacji – świetnie wygląda również na co dzień. Ważna okazuje się także różnorodność barw, sprawiająca, że łatwiej można wybrać ozdoby do konkretnego stroju.