W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Potrzebujesz biżuterii z cyrkoniami? Zobacz tu.

Podczas ozdabiania biżuterii twórcy bardzo chętnie stosują prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii unikalnego wyglądu, mają one ogromny wpływ na wartość obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród zgromadzonych ozdób. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie jubilerskie nie występujące w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu może z powodzeniem udawać diament. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale okazy składające się z innych minerałów mogą posiadać wszystkie kolory lub nawet zmieniać je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na długi czas osiedliły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, mają one oczywiście też inne przeznaczenia. Stosuje się je między innymi w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach lub też przemyśle. Dawniej, dzięki swoim cechom wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy zaintrygowani jesteśmy najczęściej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład przez internet.