Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Sprawdź, gdzie kupić srebrną biżuterię.

Jest z ludźmi od tysiącleci i mimo dostępności różnych nowatorskich projektów, w istocie mało się zmieniła. Biżuteria wciąż odgrywa tę samą rolę – jest swego typu ozdobą człowieka, a także umożliwia oddanie własnego charakteru. Nic więc zaskakującego, iż biżuterię równie często noszą panie i mężczyźni, maluchy i ich rodzice, ludzie z najróżniejszych grup społecznych. Niezależnie od tego, które projekty lubimy, niemal zawsze biżuteria jest wykonywana z tych samych surowców – zazwyczaj ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak często wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Zalety srebrnej biżuterii

Głównym atutem srebrnej biżuterii jest bez wątpienia to, że jej używanie pozwala ustrzec się różnych powikłań. Srebro jest antybakteryjne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie sposób nie wspomnieć również o jego atrakcyjności, która łączy się z dość niskimi kosztami zakupu.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro wytrzyma wiele lat, ale powinniśmy odpowiednio je pielęgnować. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – łatwo ją porysować czy pęknąć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna również być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem lub amoniakiem. Należy przechowywać ją w szkatułce z delikatną tkaniną – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]